Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Personale

Kirketjenere

Tlf: 33 15 10 78
E-mail: ktj@domkirken.dk
Træffetid: 9.00-9.30 og 12.00-12.30

Bent Sloth
Tlf: 61 61 62 21
E-mail: bent@domkirken.dk

Inge-Marie Shannon
Tlf: 61 61 62 23
E-mail: inge-marie@domkirken.dk

Jakob Jannerup Larsen
Tlf: 61 61 62 24
E-mail: jakob@domkirken.dk

Søren Thrane
Tlf: 61 61 62 22
E-mail: st@domkirken.dk 

Bettina Jørgensen
Tlf: 61 61 62 25
E-mail: bettina@domkirken.dk

Ronni Miles-Bebber
Tlf: 61 62 04 40
E-mail: ronni@domkirken.dk


Kirke- og kulturmedarbejdere

Træffetid i kirken såvidt muligt: tirsdag, onsdag og torsdag kl. 10-12, fredag kl. 14-16 i lige uger, søndag kl. 12-14 i ulige uger - eller efter aftale.

Susanne Torgard
Tlf. 61 61 62 20
E-mail: susanne@domkirken.dk

Lotte Schriver
Tlf. 61 61 62 26
E-mail: lotte@domkirken.dk


Kirkekontor

Vor Frue Sogns kirkekontor
Fiolstræde 4, 1171 København K
Tlf: 33 37 65 40
E-mail: kontor@domkirken.dk

Åbningstider: mandag - fredag kl. 10:00 - 13:00 samt efter aftale.

Kordegn
Birgit Bøgh Sønderriis
E-mail: bbs@km.dk
Tlf: 33 37 65 42

Regnskabsfører
Niels Fink-Jensen
E-mail: nf@km.dk
Tlf.: 28 91 00 03

Personaleadministrator
Malene Garp
E-mail: mag@km.dk
Tlf.: 33 37 65 43

Kommunikationsmedarbejder
E-mail: pr@domkirken.dk  


Øvrige medarbejdere

Kirkeværge
Jakob Knudsen
Tlf: 20 46 44 30
E-mail: jakob@knudsen.info

Frivilligkoordinator i Natkirken
Thyra Sisse Jensen
Tlf: 61557259
Email thyra@natkirken.dk

Københavns Drengekor
E-mail: drengekor@kdk.dk


Hugs & Food

www.hugsandfood.com

Justine Mitchell
Daglig leder
Tlf: 51 17 05 17
E-mail: justine@hugsandfood.com

Marie Christensen
Socialarbejder
Tlf: 30 32 88 90
E-mail: marie@hugsandfood.com